SSNPM

Týždeň dobrovoľníctva 2020

Dom sv. Kozmu a Damiána v Prešove v spolupráci s OZ Láskavé ruky a Prešovským dobrovoľníckym centrom – o.z. sa zapojili do „Týždňa dobrovoľníctva 2020“. Náš deň aktívneho dobrovoľníctva bol v stredu dňa 16.09.2020. Rukávy si vyhrnulo spolu trinásť dobrovoľníkov – študentov zo Strednej odbornej školy služieb z odboru kaderník-vizážista na Košickej 20 v Prešove. Odhodlane sa pustili do údržby seniorparku, ktorý sa nachádza v exteriéri Domu sv. Kozmu a Damiána. Za štyri hodiny študenti – dobrovoľníci urobili poriadny kus práce na jesennej úprave nášho seniorparku, hrabali lístie, pleli burinu, kosili trávu, natierali drevené lavičky. Zvlášť šikovne im išlo vytváranie fazóny pri strihaní kríkov a zelene, ale hlavne svojou šikovnosťou, ochotou a zápalom pre dobrú vec, potešili našich seniorov. Seniori ich pozorne sledovali z bezpečia balkónov a terás.
Radosť z dobre vykonanej práce bolo vidieť na tvárach dobrovoľníkov aj na pochvalných gestách a slovách seniorov, veď náš park dostal nový jesenný zostrih a všetko sa rozvinulo do novej krásy a súladu.
Dobrovoľníci z LÁSKAVÝCH RÚK
Táto aktivita sa uskutočnila vďaka projektov Active citizens fund ACF, KARPATSKEJ NADÁCIE a Nadácie Slovenskej sporiteľne, grantového programu