SSNPM

Odpoveď seniorov na „Pieseň vďaky…“

https://drive.google.com/file/d/1q-bMMgS83DO2coveWACD9Mr0aVsXF1_A/view?fbclid=IwAR3Q7VvIfbV_YTyt4Q6KWl8tyD7LwVLPrkmjJ2D_XpOX0agh8-c-FeDQHJY


Milí mladí priatelia z farnosti Košice – Staré mesto, s dojatím i so slzou v oku sme pozorne sledovali krásny a hodnotný program, ktorý ste pripravili a nafilmovali pre nás, seniorov z Domu sv. Kozmu a Damiána z Prešova. Máte krásne talenty spevu, rozprávania, recitácie, ale hlavne talent urobiť radosť nám, teraz v ťažkej dobe pandémie. Váš nápad nahrať a poslať videoklip, bol naozaj úžasný. Odkaz na neho sme preposlali aj do našich rodín, aby videli, akú úžasnú mladú generáciu máme na Slovensku a potešili sa spolu s nami. Ako sme sa ďalej dozvedeli od nášho personálu, obrazový odkaz je teraz umiestnený na hlavnej www stránke Domu sv. Kozmu a Damiána. Každý kto otvorí www.domkad.eu, privíta ho váš hudobno-slovno-tanečný pozdrav. A to považujeme tiež za veľkú vec, lebo môže inšpirovať ďalších mladých ľudí k podobným veľkým činom pre potechu a radosť tých, ktorým už čas postriebril vlasy a urobil vrásky. Veríme, že čas pandémie raz pominie a my vás pozývame na návštevu k nám do Prešova, keď to bude možné, ale tiež sa už teraz chystáme navštíviť Vás v Košiciach, lebo pre viacerých z nás je to mesto našich mladých liet.
Jedno staré príslovie hovorí, že „láska a radosť rozdávaním rastie…“
Milí mladí priatelia, prajeme vám veľa entuziazmu a radosti do života, ktorú potom rozdávajte ďalej.
Vďační seniori z Domu sv. Kozmu a Damiána
Táto aktivita sa uskutočnila vďaka projektov Active citizens fund ACF, KARPATSKEJ NADÁCIE a Nadácie Slovenskej sporiteľne, grantového programu #mamnato, o.z. LÁSKAVÉ RUKY, seniorov z Domu sv. Kozmu a Damiána a žiakov ZŠ, študentov z rôznych stredných a vysokých škôl.