
Z Kongregácie sestier služobníc Nepoškvrnenej Panny Márie boli ocenené tieto sestry sr. Andrea K. Hiščáková, sr. Melánia M. Lutášová, sr. Onisima H. Frajtová, Eufémia E. Nováková, sr. Veronika M. Zbihlejová, sr. Jozafáta H. Maľcovská a sr. Jozefa H. Škovránová.
Pamätné listy spolu s rodinou menovaných sestier prevzala z rúk vladyku Jonáša sr. Emanuela M. Rindošová, provinciálna predstavená sestier služobníc NPM. Na záver slávnosti sa vladyka Jonáš pomodlil panachýdu za všetkých zosnulých, ktorí sú nám svedkami viery.
Sestry služobnice NPM spolu s rodinou ocenených sestier sa následne presunuli na miestny cintorín v Prešove, kde je väčšina ocenených sestier pochovaná. Zapálili sviece a spojili sa v modlitbe za nich, ktorú viedol o. Pavol P. Haľko, OSBM. Spoločné stretnutie pokračovalo v kláštore u sestier SNPM na Sládkovičovej ulici 22, kde sa pri radostnom agapé spomínalo na sestry, premietali dobové fotografie. Prítomní sa vzájomne obohatili spomienkami.
Za všetko Bohu, organizátorom a a všetkým prítomným vďačná
Sr. Emanuela Mária Rindošová, SNPM







