SSNPM

Výlet rodín z Michaloviec

Druhá júnová sobota patrila spoločnému výletu rodinám z nášho spoločenstva. Ráno sme sa stretli pred našou Bazilikou minor, kde sme sa spolu pomodlili, prešli bránou milosrdenstva a slávili sv.liturgiu, ktorú pre nás slávil o. Maroš. Sv. liturgia bola obetovaná za rodiny z nášho spoločenstva a tiež za narodeninových oslávencov – Maroša a Juraja.
Prosiac Boha o požehnaný čas, sme po liturgii nasadli na autobus a naše cesty viedli prv na hrad Čičva. Bol to krátky i keď miestami trošku náročnejší výstup, ktorý však stál za to. Odmenou nám bol krásny výhľad a šťastné očká detí. Po preskúmaní zrúcanín a spoločnej fotke na pamiatku, sme sa vrátili späť do autobusu a presunuli sa do neďalekého areálu Lysá Hora. Tu na nás čakala prekrásna príroda, úžasné ihrisko a množstvo zábavy. Keďže bol práve čas obeda a každý sa po výstupe na hrad potreboval posilniť, zjedli sme, čo sme si doma nabalili, opiekli slaninku a špekáčiky a tak doplnili sily na ďalšie aktivity.

Popoludnie sa nieslo v športovom duchu – chlapci si s ockami a o.Marošom zahrali futbal, dievčatá sa hrali v piesku, na šmýkalke a hojdačkách; ale i poobednej sieste – najmenší si dali poobedný šlofík v kočíku a mamky si vychutnali kávičku pri spoločnom rozhovore.
Počasie bolo v skutku vymodlené, príjemne teplo, trochu pod mrakom a tých pár kvapiek dažďa nás len osviežilo.
Správne unavení, ale všetci veľmi spokojní, sme nasadli do autobusu a cestou domov sme sa spoločne pomodlili. Zvyšok cesty sme si krátili spevom a rozprávaním zážitkov z dnešného dňa.
Z celého srdca ďakujeme BOHU za to, že spolu tvoríme už tak veľké a dobré spoločenstvo, za to, že aj tento rok nám dal možnosť a príležitosť prežiť tak nezabudnuteľné a príjemné chvíle