SSNPM

„Jeseň života v plnej kráse“

Nákup a sadenie kvetov 

V piatok 26.4.2019 nadišiel ten veľký, dlho očakávaný deň. Už od skorého rána bolo cítiť v ovzduší, ba priam to sršalo z očí a vnútra každého jedného klienta, že dnes to príde… Dnes sa bude môcť každý dotknúť pravej nefalšovanej prírody a nadýchať sa čerstvého vzduchu. A nielen to, dnes sa ide okrem iného na výlet. Konečne. Zima bola taká dlhá, akoby tohto roku ani nechcela skončiť.

Ráno ten istý kolobeh, budíček, hygiena, raňajky, ááá konečne nám naše milé pracovníčky prichystali všetko potrebné na dnešný deň. Ešte menšie technické úkony pre menej pohyblivých, a už sedíme v autách a ani nevnímame, ako vedú vozidlá naši vodiči. Myšlienkami sme už kdesi ďaleko. V podstate to tak aj bolo. Veď sme išli až na koniec Prešova. A v tom zhone, v tom vzrušení sa zatiaľ ani nespomenulo, že tohto nášho dnešného úžasného dňa sa zúčastnili aj študenti – dobrovoľníci zo Zdravotnej školy sv. Bazila Veľkého a z Gréckokatolíckej teologickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove. Bez týchto mladých ľudí by sa dnešný deň nedal zrealizovať. Vonku bolo krásne slnečné počasie o ktoré sa postaral náš dobrotivý nebeský otec. V Prešove na Fintickej ulici sa rozprestiera jedna krásna ,,rajská záhrada“ do ktorej sme smerovali, akurát, že sa volá Parkona, a je to vraj záhradné centrum. No, pre nás to bol eden. Veď toľko krásnych kvetov, rastlín, stromov, veď sa to ani nedalo tak rýchlo vstrebať. No proste krása a nádhera.

Keď sa nakúpili tie najkrajšie kvety, ktoré vybrali tí najlepší a životom ostrieľaní záhradníci a aranžéri – rozumej seniori a spol. – vrátili sme sa čím skôr, aby sme aj v našom zariadení mohli vytvoriť tiež takú krásu, ktorú budeme môcť vychutnávať nielen my, ale každý, kto k nám príde na návštevu, alebo len tak, aby sa spýtal, ako sa máme.

Pod vedením našich zručných inštruktorov, dobrovoľníkov a rodinných príslušníkov, sa nám podarilo to, čo musí potešiť každého. Neveríte? Stačí tak málo.

Príďte a presvedčte sa.

Na záver nesmieme zabudnúť dodať, že táto aktivita sa uskutočnila vďaka projektu „Jeseň života v plnej kráse“ realizovanému NADÁCIOU GRANVIA v spolupráci z občianskym združením Láskavé ruky.

realizačný team z Láskavých rúk