SSNPM

Rehoľníci na mediálnom školení

Redakcia časopisu Zasvätený život v spolupráci s Katedrou žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku pripravila mediálne školenie „Zasvätení on-line 2“, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 4. – 6. septembra v Ružomberku.

Presne pred rokom prebehla pre zasvätených víkendová mediálna ochutnávka (ON LINE 1) a v tohtoročnej sa účastníci špecializovali na jednu preferovanú oblasť. V ponuke workshopov boli printové média, práca s kamerou, tvorba webstránky a jej bezpečnosť, vzťah s verejnosťou a komunikácia. O kvalitu obsahov sa postarali lektori Katedry žurnalistiky ako aj pozvaní hostia zo Slovenska a zo zahraničia pod vedením odborného asistenta Imricha Gazdu. Pre účastníkov boli pripravené aj moderované diskusie s odborníkmi v oblasti médií. V piatok to bola diskusia so sr. Hermanou Matlákovou, hovorkyňou Roka zasväteného života, a Martinom Kramarom, hovorcom Konferencie biskupov Slovenska. V sobotu večer zasvätení diskutovali s Jiřím Machánem, editorom Katolíckeho týdeníka, a Jaroslavom Barborákom, redaktorom RTVS.

Mediálne školenie „Zasvätení on-line 2“ je súčasťou projektu Z4Z (zasvätení pre zasvätených) a finančne podporovaný z RENOVABIS, akcie solidarity nemeckých katolíkov s ľuďmi v strednej a východnej Európe, a z dotácie Nemeckej biskupskej konferencie.